Du skal have et aktivt medlemskab
for at se denne video.

Log ind eller


Prøv 7 dage gratis

– herefter 129 kr/md. Opsig når som helst.

'Yin-Yang' med Fia Frydenlund
1-2
30 min
Mentalt fokus
Bindevæv
To blokke, en pølle (eller en sammenrullet dyne) og evt et tørklæde.

Planlæg praksis   Tilføj til playliste

'Yin-Yang' med Fia Frydenlund

Fia
30 min Vinyasa/Yin

I denne sekvens bevæger vi os fra det helt stille til det mere aktive og tilbage til stilhed igen, hvilket har en helt særlig og mærkbar effekt på både krop og sind.

Her bliver du virkelig bevidst om forskellen på Yin og Yang på en dejlig indadvendt måde. Faktisk kan det være helt magisk at ende i stilhed efter en yang praksis og lytte til kroppen.

 


Mangler du en yogamåtte, en yogabolster, en blok eller andet udstyr til din praksis? På YogaStream Shop finder du det lækreste yogatøj og yogaudstyr, og som medlem af YogaStream får du 25% rabat på det hele. Se mere her


(9)
Niveau 2-3
'Balance & Bagoverbøjninger' med Natascha Hardt

30 min Hatha med Natascha Hardt

I denne sekvens skal vi lege med en række balancestillinger og bagoverbøjninger. Vi starter liggen...
(7)
Niveau 2
Core flow med Emilie Schack

30 min Vinyasa med Emilie Schack

I dag kan du glæde dig til virkelig at mærke din kerne. Her bliver du guidet gennem et flow af pla...
(8)
Niveau 1-2
Find din Strala med Miriam Swartz

30 min Strala med Miriam Swartz

I dag står den på Strala. Her bliver du guidet gennem nogle af de flows, som vi ofte møder i Stra...

Følg os på Instagram