Du skal have et aktivt medlemskab
for at se denne video.

Log ind eller


Prøv 7 dage gratis

– herefter 129 kr/md. Opsig når som helst.

'Væk kroppen' med Jacqueline Albers
1-2
30 min
Energi & vitalitet, Morgenyoga, Yoga for kontorkroppen
All-round praksis
Evt. en strop og en blok/tæppe til at sidde på.

Planlæg praksis   Tilføj til playliste

'Væk kroppen' med Jacqueline Albers

Jacqueline
30 min Hatha

I denne sekvens vækker vi blidt kroppen ved at få gang i blodomløbet og aktiveret kroppens store muskler. Vær nysgerrig på dig selv i løbet af sekvensen og tjek løbende ind med din krop, dit åndedræt og din mentale tilstand.

Sekvensen kan med fordel laves om morgen, men kan også bruges andre tidspunkter på dagen, hvor du har brug for at få vækket kroppen - f.eks. efter en lang dag med stillesiddende arbejde. 

 

 

Mangler du en yogamåtte, en yogabolster, en blok eller andet udstyr til din praksis? På YogaStream Shop finder du det lækreste yogatøj og yogaudstyr, og som medlem af YogaStream får du 25% rabat på det hele. Se mere her


(3)
Niveau 1-2
'Solhilsen B' med Michael Bjerrum

15 min Vinyasa med Michael Bjerrum

I denne video bliver du introduceret til den klassiske Solhilsen B, som er en lidt mere avanceret va...
(6)
Niveau 1-2
'Balancerende hatha' med Natascha Hardt

15 min Hatha med Natascha Hardt

Så er det dag 2 og her bliver det lidt mere krævende.

Denne sekvens smidgør dine hofter, styr...
(6)
Niveau 1-2
'Klassisk solhilsen - brudt op i stillinger' med Jacqueline Albers

20 min Vinyasa med Jacqueline Albers Thomasen

Denne video bygger op til en styrkeful og bevidst vinyasa praksis. Fokus er på de forskellige still...

Følg os på Instagram