Du skal have et aktivt medlemskab
for at se denne video.

Log ind eller


Prøv 7 dage gratis

– herefter 129 kr/md. Opsig når som helst.

Forårsrengøring – rens ud og giv slip
1-2
45 min
Detox & fordøjelse, Energi & vitalitet, Morgenyoga, Puls & intensitet, Forårsyoga
All-round praksis

Planlæg praksis   Tilføj til playliste

Forårsrengøring – rens ud og giv slip

Pernille Aven
45 min Vinyasa

Her renser vi ud, støver af og slipper det, der ikke længere nærer os, så vi kan give plads til ny, frisk energi. Nogle gange er det nemlig nødvendigt at give slip på noget 'gammelt' for at få plads til noget nyt.

Glæd dig til en flydende og energigivende sekvens med lækre twists, der udrenser og styrker fordøjelsen. Sekvensen kan laves på alle tidspunkter af døgnet, men er særligt god om morgenen. 

Mangler du en yogamåtte, en yogabolster, en blok eller andet udstyr til din praksis? På YogaStream Shop finder du det lækreste yogatøj og yogaudstyr, og som medlem af YogaStream får du 25% rabat på det hele. Se mere her


(0)
Niveau 1-2
Intro: 7 Dages Forårs Cleanse med Pernille Aven Lupai

7 min Hatha med Pernille Aven Lupai

Trænger du til at ryste vinteren af dig, rense ud og støve af, så du kan gøre plads til at ny, f...
(103)
Niveau 1-2
Twistende solhilsen

20 min Vinyasa med Pernille Aven Lupai

I denne sekvens guides du gennem en twistende solhilsen, der sætter gang i din detox. Her får du p...
(34)
Niveau 0-3
Restorative twists for fordøjelsen

30 min Restorativ Yoga med Pernille Aven Lupai

I denne restorative praksis guides du gennem nogle afspændende twists, der virker udrensende, og s...

Følg os på Instagram