Du skal have et aktivt medlemskab
for at se denne video.

Log ind eller


KØB SOMMERTILBUD

Dyrk yoga HELE sommeren for 49 kr.

Abhinivesa Flow – Slip din frygt
2-3
45 min
Puls & intensitet, Styrke & udholdenhed
Arme, Ben
Evt. to blokke

Planlæg praksis   Tilføj til playliste

Abhinivesa Flow – Slip din frygt

Stine
45 min Vinyasa
Denne video er en del af forløbet 'De fem Kleshas'. De fem Kleshas er ifølge budistisk filosofi grunden til menneskets lidelse. Kleshaen Abhinivesa, som vi arbejder med her, er frygten for døden, som kan gå hen og påvirke vores hverdag og liv negativt.
 
Vi arbejder her på at styrke Saraswatis energi i os. Saraswati er Gudinden af spirituel viden og kreativitet, og vi kalder på hende for at vække den spirituelle viden og ro, der er indeni os. 
 
Dette flow vil for nogle være udfordrende, men forsøg at have en legende tilgang til din praksis og smile lidt af det, der føles udfordrende. 
 
 
Mangler du en yogamåtte, en yogabolster, en blok eller andet udstyr til din praksis? På YogaStream Shop finder du det lækreste yogatøj og yogaudstyr, og som medlem af YogaStream får du 25% rabat på det hele. Se mere her


(6)
Niveau 1-3
Intro: 'De fem Kleshas'

7 min Vinyasa med Stine Brink

Her får du en kort introduktion til forløbet 'De fem Kleshas'. De fem Kleshas er ifølge budistisk...
(17)
Niveau 2-3
Asmita Flow - Slip dit ego

45 min Vinyasa med Stine Brink


Kleshaen Asmita er, når egoet påvirker os negativt. Når vi har for meget "I am-ness"....
(18)
Niveau 1-3
Dvesa Meditation - Slip fortidens smerte

7 min Meditation & Åndedræt med Stine Brink

Dvesa meditationen er lavet til at hjælpe dig med at give slip på fortidens smerte. Gennem visuali...

Følg os på Instagram