- Videoer
- Forløb
- Temaer
- Livestream
- Undervisere
- SHOP - spar 25%
- Prøv gratis
-
Log ind
Log ind med email
– herefter 129 kr/md. Opsig når som helst.
![]() |
Jacqueline
30 min Vinyasa
|
Denne video er god at lave på de tidspunkter af dagen, hvor du føler dig træt og ugidelig og mest af alt har lyst til at lægge ned. At hvile sig kan nogle gange hjælpe. Men ofte er trætheden oppe i hovedet. I denne praksis arbejder vi på at skabe energi og overskud i kroppen til resten af dagen, ved at bruge den energi, du allerede har.
Denne video er en del af forløbet 'Elsk dig selv og ær din krop'. I dette forløb guides du uge for uge gennem en række forskellige yoga- og meditationsvideoer, som hjælper dig til at slippe negative vaner, afhængigheder og tankemønstre, som hverken tjener dig eller din krop. Vi kultiverer selvkærligheden, ærer kroppen og skaber nye, sunde vaner gennem yoga og meditation.
Mangler du en yogamåtte, en yogabolster, en blok eller andet udstyr til din praksis? På YogaStream Shop finder du det lækreste yogatøj og yogaudstyr, og som medlem af YogaStream får du 25% rabat på det hele. Se mere her