0-2 | |
45 min | |
Energi & vitalitet, Kvinder & hormoner |
Planlæg praksis Tilføj til playliste
![]() |
Pernille Aven
45 min Vinyasa
|
Denne video er til dig, der befinder dig i perioden lige efter din menstration og på vej imod ægløsning. I denne periode stiger energiniveauet udadtil og du vil begynde at opleve en mere yang-præget energi i cyklus. Typisk vil du have en mere 'her kommer jeg' attitude. Du vil have lyst til at gøre og kreere mere og lade de frø spire, som du har plantet tidligere på 'året' i din cyklus.
OBS: Har du ikke din mentruation af den ene aller anden årsag, eller er din cyklus påvirket på anden vis, så følg månens cyklus. Her er dit indre forår tiden omkring den tiltagende måne – altså tiden op til fuldmåne.
Mangler du en yogamåtte, en yogabolster, en blok eller andet udstyr til din praksis? På YogaStream Shop finder du det lækreste yogatøj og yogaudstyr, og som medlem af YogaStream får du 25% rabat på det hele. Se mere her