Du skal have et aktivt medlemskab
for at se denne video.

Log ind eller


KØB SOMMERTILBUD

Dyrk yoga HELE sommeren for 49 kr.

Asmita Flow - Slip dit ego
2-3
45 min
Energi & vitalitet, Mentalt fokus, Puls & intensitet
Ben, Hofter & Psoas, Ryg & rygsøjle
Evt. to blokke.

Planlæg praksis   Tilføj til playliste

Asmita Flow - Slip dit ego

Stine
45 min Vinyasa
Kleshaen Asmita er, når egoet påvirker os negativt. Når vi har for meget "I am-ness". I dette flow arbejder vi med Asmita – altså vores ego. Flowet er simpelt og lige til. Intentionen med denne praksis er at dreje og twiste os væk fra vores ego, så vi kan skabe plads til nyt potentiale.
 
I denne praksis kalder vi på den indiske gudinde, Kali. Hun er en fierce gudinde, og hun kæmper imod uvidenhed og ego med en brændende kærlighed og uanede mængder af styrke og mod. 
 
 
Mangler du en yogamåtte, en yogabolster, en blok eller andet udstyr til din praksis? På YogaStream Shop finder du det lækreste yogatøj og yogaudstyr, og som medlem af YogaStream får du 25% rabat på det hele. Se mere her


(32)
Niveau 2-3
Avidya Flow – Mærk dit hjerte

45 min Vinyasa med Stine Brink

Avidya betyder uvidenhed. Nærmere betegnet uvidenhed overfor det spirituelle selv og hjerte. I dett...
(24)
Niveau 2-3
Abhinivesa Flow – Slip din frygt

45 min Vinyasa med Stine Brink

Denne video er en del af forløbet 'De fem Kleshas'. De fem Kleshas er ifølge budistisk filosofi gr...
(18)
Niveau 1-3
Dvesa Meditation - Slip fortidens smerte

7 min Meditation & Åndedræt med Stine Brink

Dvesa meditationen er lavet til at hjælpe dig med at give slip på fortidens smerte. Gennem visuali...

Følg os på Instagram